Պետդումայի պատգամավոր Նիկոլայ Բուդուևը news.ru-ի հետ զրույցում վստահություն է հայտնել, որ Հարավային Կովկասում հաղորդակցությունների ապաշրջափակման գործընթացում Ռուսաստանի կառուցողական մասնակցության բացակայության դեպքում Երևանը վտանգում է մեկուսանալ ապագայի խոշոր լոգիստիկ նախագծերից։ Երկարաժամկետ հեռանկարում, կարծում է խորհրդարանականը, դա սպառնում է Հայաստանի պետականության կորստով։ «Միջպետական ​​հարաբերությունների ներկայիս վերանայումը, որը վարում է Փաշինյանի թիմը, կարծես թե իրական կոլեկտիվ անվտանգության մեխանիզմները դեկլարատիվ քաղաքական հռետորաբանությամբ փոխարինելու փորձ է», - ասել է նա։
Նշենք, որ Հայաստանը բախվել է աշխարհագրական և լոգիստիկ դժվարին իրավիճակի սահմանափակ տրանսպորտային միջանցքների, արտաքին շուկաներից մեծ կախվածության և խոցելի տնտեսության պատճառով։ Այս ամենը «եվրոպական ընտրության» և ԵՄ-ին կամ ՆԱՏՕ-ին անդամակցության մասին խոսակցությունները դարձնում են անիրատեսական։ Միևնույն ժամանակ, Ռուսաստանը զգալի ներդրում ունի հանրապետության տնտեսական կայունության մեջ։ Բուդուևի կարծիքով Ռուսաստանի հետ կապերի հարկադիր խզումը կարող է անդառնալի հետևանքներ ունենալ Հայաստանի համար։ Կայուն և հուսալի գործընկերոջ կորուստը կստիպի Երևանին վերաուղղորդել իր տնտեսությունը դեպի եվրոպական շուկա, որը մի գործընթաց է, որը երկար ժամանակ է պահանջում։ «Ռուսաստանյան գազից Հայաստանի կախվածությունը կազմում է մոտ 80%։ Սուբսիդավորված մատակարարումները սոցիալական կայունության հիմքն են։ Շուկայական գնագոյացմանը անցումը կամ այլընտրանքային գնումների փորձերը կարող են հանգեցնել սակագների կտրուկ բարձրացման և ապաարդյունաբերականացման։ Գյուղատնտեսական և արդյունաբերական ոլորտները ԵՄ չափանիշներին և քվոտաներին վերաուղղորդելը կպահանջի տասնամյակներ և հսկայական ներդրումներ», - նշել է խորհրդարանականը։
news.ru-ի հետ զրույցում տնտեսագետ Ալեքսանդր Ռազուվաևն էլ նշել է, որ Հայաստանը զգալիորեն վնասել է իր բոլոր տարածաշրջանային հարևանների հետ հարաբերությունները։ Նրա նորմալ ապագայի միակ հույսը Ռուսաստանն է, սակայն, եթե Երևանը շարունակի Նիկոլ Փաշինյանի ընտրած ուղին, ապա հանրապետությունը կարող է դադարել գոյություն ունենալ։ «Այս պահին Հայաստանի ղեկավարությունը իր երկիրը տանում է ինքնասպանության՝ և՛ տնտեսապես, և՛ քաղաքականապես», - եզրակացրել է փորձագետը։
Versace-ն ներկայացնում է Pivot պայուսակը. 3,300 դոլար արժողությամբ դասական պայուսակի նոր մեկնաբանությունըԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր Արևելք «40 տարեկանում մայրանում եմ, անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ նրան տեսնելու». Լիլի ՄորտոՃապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Թրամփը կարծում է, որ Փաշինյանն ու Ալիեւն ընկերներ են դարձելԳեղասահորդուի Ալիսա Լիուն՝ օլիմպիական չեմպիոն, Ադելյա Պետրոսյանը 6-րդն էՖիլիպիններում ժայթքել է Կանլաոն հրաբուխը․ մոխրի սյունը հասել է 4,5 կմ բարձրության53 տարեկան հասակում մահացել է ամերիկացի հայտնի դերասան Էրիկ ԴեյնըԵՄ-ն չկարողացավ համաձայնության հասնել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների 20-րդ փաթեթի շուրջԱրթուր Դավթյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթի հենացատկ մարզագործիքի ընտրական փուլինՎալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով կհարցաքննվեն ԱխտոյաններըTelegram-ը ստեղծել ու պահպանում է ենթակառուցվածք, որը թույլ է տալիս անօրինական կերպով տարածել ՌԴ քաղաքացիների անձնական տվյալները․ ՌոսկոմնադզորՌուսաստանն ու Ուկրաինան նոր հարվածներ են փոխանակելԲազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի Թուրքիայում հայկական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին վերնորոգումից հետո կդառնա թանգարանԹրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար ԱՄՆ զինված ուժերը պատրաստ են հարվածել Իրանին փետրվարի 21-ին․ CBSԽոշոր վթար՝ Բաղրամյան պողոտայումՄաhացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըՈւժգին երկրաշարժ՝ ԹուրքիայումԷմանուել Մակրոնը կժամանի Հայաստան․ նախատեսված են երկկողմ հանդիպումներՏավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերելԻրանն ԱՄՆ-ին զգուշացրել է․ պատասխան քայլեր կձեռնարկվեն Ծանոթ ու միաժամանակ անհայտ … Ձմեռային պալատԿադրեր` ողբերգական դեպքի վայրիցՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են«Քաղաքագետը անսպասելի շահագրգիռ անձ է բացահայտել Ռուբեն Վարդանյանի Բաքվից ազատ արձակման գործում» Էդգար Գևորգյանն ազատվել է ՊԵԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնիցԻնչ վիճակում են վիրավորում ստացած անձինք «Երևանը թաղում է Ռուսաստանի հետ իր բարեկամությունը և իրեն. Փաշինյանը Հայաստանը վերածում է Ուկրաինայի»Լեռնային Ղարաբաղում անց է կացվել սահմանադրական հանրաքվե․ պատմության այս օրը (20 փետրվար)Թրամփն Իրանին 10-15 օր է տվել համաձայնագիր կնքելու համարՄեծ Բրիտանիայի թագավորի կրտսեր եղբայրն ազատ է արձակվելՄահացածը ՊՆ ծառայող էր` 20 տարեկանԱրմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում խուզարկություններ են ընթանում․ ՆԳՆ10 ժամ ջուր չի լինի Եվրոպայի և Կոնֆերենցիայի լիգաներ | «Նոան» հաղթեց առաջին հանդիպումըԱրտաքին զիջումներ, ներքին ճնշումներ. իշխանության պահպանման երկակի ռազմավարություն Սահմանվել է երրորդ և յուրաքանչյուր հաջորդ երեխայի նպաստի չափըԸնտրակա՞շառք, թե՞ վարչական ռեսուրս․ Սյունիքում աջակցությունների բաժանումը նախընտրական մեկնարկից օրեր անց Աշտարակի մեծ կամրջի վրա բեռնատար է այրվելԴոլարը թանկացել է, ռուբլին՝ էժանացելՕդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանովԱզատավանից հայտնում են զոհի մասինՊլանային անջատումներ` նշված հասցեներում Երկրաշարժ է տեղի ունեցել Կասպից ծովումԳիշերը Երևանում մեքենաներ են այրվել